Правовий статус внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Тарас Цимбалістий, Анастасія Блащак

Анотація


Статтю присвячено дослідженню теоретико-правових засад правового статусу внутрішньо переміщених осіб, аналізу особливостей їх правового статусу, проблем у сфері надання певних благ внутрішньо переміщеним особам, а також формулюванню висновків та пропозицій, спрямованих на покращення становища внутрішньо переміщених осіб.

Вирішення долі тих людей, які не з власного бажання залишили свої домівки і були змушені рятуватися від воєнних дій та спричиненої ними гуманітарної катастрофи в інших регіонах нашої держави, посідає сьогодні важливе місце серед численних воєнно-політичних, економічних, соціальних проблем, перед розв’язанням яких Україна постала сьогодні.

Станом на сьогодні правове становище внутрішньо переміщених осіб не має достатнього рівня дослідження в сучасній правовій науці, що пов’язано з тим, що Україна лише нещодавно зіткнулася з даною проблемою.


Ключові слова


внутрішньо переміщені особи, правовий статус внутрішньо переміщених осіб, правовий статус, громадяни, які перебувають на тимчасово окупованій території України, Керівні принципи з питання переміщення осіб усередині країни.

Повний текст:

PDF>PDF

Посилання


Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”. Відомості Верховної Ради (ВВР). 2015. №1. Ст. 1.

Внутрішньо переміщені особи. Міністерство соціальної політики України. 2016. URL: https://www.msp.gov.ua/timeline/Vnutrishno-peremishcheni-osobi.html. (дата звернення: 09.12.2019р.)

Каліущенко І.М. Міжнародно-правові стандарти забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб та їх впровадження в Україні. Юридичний науковий електронний журнал. 2016. №2. С. 157-159.

Звіт національної системи моніторингу ситуації з внутрішньо переміщеними особами. Червень 2019 р. С. 4-7. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. URL: http://iom.org.ua/sites/default/files/nms_round_14_ukr_web.pdf (дата звернення: 09.12.2019р.)

Актуальний стан забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні. Доповідь представлена до Універсального періодичного огляду Організації Об’єднаних Націй. Двадцять восьма сесія Ради з прав людини ООН. 2017. С.8. Національна асамблея людей з інвалідністю. URL: http://naiu.org.ua/wp-content/uploads/2017/10/UPR_IDP_ukr.pdf (дата звернення: 09.12.2019р.)